Jak zamontować karnisz?

Montaż naszych karniszy cechuje łatwość i szybkość ich montażu.
Zamocowanie karnisza 15-20 cm nad wnęką okienną daje najlepszy efekt wizualny. Karnisze drewniane i karnisze metalowe mogą być montowane do wszystkich rodzajów ścian. Aby karnisz dobrze trzymał się ściany, należy wywiercić otwory odpowiednim wiertłem pod część plastikowa kołka rozporowego, tak aby po zamocowaniu karnisza kołek rozporowy nie wychodził ze ściany pod obciążeniem karnisza.
Jeżeli wykonaliśmy już pomiary, możemy przystąpić do właściwego montażu.
Po zaznaczeniu miejsc i wywierceniu otworów, zaczynamy od przykręcenia pierwszego wspornika, następnie wkładamy rurkę do przykręconego wspornika i wymierzamy położenie drugiego wspornika za pomocą poziomnicy.
Kiedy mamy przykręcony drugi wspornik ściągamy rurkę, celem założenia kółek z żabkami końcówek oraz firanek, następnie całość zakładamy na wsporniki i zabezpieczamy rurki przed przesuwaniem śrubami które znajdują się we wsporniku. Jeżeli planujemy zawieszenie ciężkich zasłon na karniszu o średnicy 16mm powinniśmy wzmocnić rurki karnisza pow.200 cm trzecim wspornikiem zamocowanym na środku karnisza.

Przy montażu karnisza metalowego do sufitu należy pamiętać o tym, aby firany i zasłony nie opierały się o parapet albo kaloryfer, oraz zwrócić uwagę na to, aby po przykręceniu wsporników można było otworzyć okno. Na życzenie klienta bezpłatnie przycinamy rury do wymaganej długości.

Podane długości karniszy są długościami samych rurek, aby uzyskać całkowitą długość trzeba dodać długości zakończeń, które zamieszczamy w rubryce długości końcówek. Rurki można przycinać także we własnym zakresie w warunkach domowych, szlifierką kątową albo piłką ręczną do metalu.

Polecamy również filmik z montażem karniszy.